Austria i Włochy rajem dla narciarzy

Austria może być bez wątpienia prawdziwym rajem dla narciarzy. Wiadomym jest, że nie mówimy tutaj o całym kraju, ale i tak miejsc, gdzie można poszusować na nartach i cieszyć się niezapomnianymi widokami jest tu bardzo wiele. Co ciekawe mamy tu do dyspozycji wiele ciekawych opcji. Jedną na pewno jest możliwość wynajęcia apartamentu, niekiedy nawet całego domu w pobliżu stoków, tras i wyciągów.

Wiele wiosek w Tyrolu i innych regionach usytuowanych jest wśród gór, którymi to są Alpy. I tu właśnie istnieje sporo możliwości na wynajęcie domków i mówimy tutaj o budynkach, które są doskonale przygotowane na pobyt turystów. Jest to najwyższy standard i doskonała lokalizacja. Choćby z tego powodu narty w Austrii okazują się doskonałym rozwiązaniem. Nie ma co wymieniać poszczególnych domów, czy też apartamentów graniczących z ośrodkami narciarskimi w Austrii. Wystarczy powiedzieć, że jest ich ponad pół setki i to pomijając okoliczne schroniska, czy hotele.

Austria graniczy między innymi z Włochami, gdzie też możemy mówić o wielu alpejskich wioskach, ośrodkach narciarskich i podobnych możliwościach jak te austriackie. W przypadku, jakim to są Włochy narty pomimo, że nie są sportem narodowym, to cieszą się ogromną popularnością tak w wymiarze sportowym właśnie, jak i rekreacyjnym. Sprzyjają temu tereny, które to doskonale zostały wykorzystane i stały się jednymi z najbardziej renomowanych pod względem turystycznym.