Dolina Aosty

W przypadku ośrodków narciarskich często mówimy nie o jednym stoku, czy tym bardziej nie jednej trasie narciarskiej, a właśnie przynajmniej kilku obszarach, które to się ze sobą łączą, pomimo tego, że każdy z nich ma swoją odrębną nazwę. Mówimy tutaj zazwyczaj o regionach zagranicą. W Polsce mamy kilka ciekawych miejsc odnośnie narciarstwa, ale jednak przestrzenie są tu ograniczone.

W takich krajach, jak Włochy narty są niezwykle popularne i dlatego też cała infrastruktura, wraz z bazą hotelową, kuchnią i wieloma atrakcjami jest tu na światowym poziomie. Przykładem takiego miejsca będzie na pewno Dolina Aosty. Jest to teren wbrew nazwie usytuowany w najwyższej części Alp Włoskich, nieopodal Piemontu. Do Włoch możemy się wybrać na narty samolotem. Wówczas kiedy to przyjdzie nam przelatywać nad Alpami możemy liczyć na niezapomniane widoki. Jednak prawdziwe krajobrazy przyjdzie nam podziwiać, kiedy to skorzystamy ośrodka położonego we wspomnianej dolinie. Jest tak dlatego, że miejscowość leży w cieniu trzech wysokich szczytów alpejskich z Mont Blanc na czele.

Co do narciarstwa, to często o dolinie tej się mówi, że jest to prawdziwa mekka dla narciarzy. Tutaj zawsze pełno jest śniegu tak naturalnego, jak i tego dostarczanego przez system sztucznego zaśnieżania. Przez 6 miesięcy w roku możemy tu korzystać z doskonale przygotowanych tras narciarskich, a ponadto możemy też liczyć na to, że poznamy walory znakomitej włoskiej kuchni i posmakujemy wina z tamtego regionu.