Gdzie na wycieczkę rowerową po Europie?

Nie ma nic lepszego niż wycieczka z napędem na pedały. To fantastyczny pomysł na wakacje dla rowerzystów o różnych umiejętnościach – tym bardziej, że można wrażenia wzmocnić o niektóre z najlepszych scenerii naszego kontynentu, od szwedzkich lasów po laguny wschodniej części Algarve – i kultową trasę w Prowansji!

 

Rowerem przez Portugalię

Letnie upały zdają się czynić południową Portugalię szczególnie trudną do jazdy na rowerze, ale wiosna i jesień – przy niższych temperaturach i przybrzeżnej bryzie – sprawia, że te tereny są do tego idealne. Najlepiej, jeśli jest to co najmniej tygodniowa wycieczka po mniej znanym wschodnim Algarve w Monte Gordo. Rowerzyści mogą w jej ramach jeździć około 25 km dziennie po ścieżkach przybrzeżnych, odkrywając tajne plaże i małe wyspy, a także wijąc się w głąb lądu do brukowanych wzgórzach. Inną opcja jest całodzienna wyprawa przez rzekę Guadiana do Hiszpanii. Każdy dzień zakończy się próbowaniem pysznej lokalnej żywności i wina. Rewelacja!

A może Bałkany?

Dla tych, którzy zdecydowali się na trudniejszą wycieczkę, wycieczka rowerowa przez Bałkany oferuje przyzwoity trening obejmujący np. 80 km pokonanych każdego dnia. Rozpoczynając i kończąc w Dubrowniku, trasa może obejmować jedne z najlepszych tras w regionie, jeśli to wszystko dobrze zaplanujesz.