Jak łatwo i tanio dojechać w Alpy?

Wyjazd do zagranicznych kurortów narciarskich wcale nie musi być kosztowny. Nasz „wyjazdowy” budżet możemy w wielu miejscach ograniczyć.

Oto sposoby na ekonomiczny wyjazd na narty:

1. Po pierwsze – samochód. Jadąc samochodem w Alpy, warto uprzednio się do tego wyjazdu odpowiednio przygotować. Najlepiej, jeśli jedziemy dużym (6 – 7 osób) samochodem. W takim wypadku, koszt benzyny może sięgać nawet 2300 złotych. Jeśli jednak kwotę tą podzielimy pomiędzy kilka osób możemy zredukować koszt na jedną osobę nawet do 250 złotych.

2. Po drugie – wyjazd wraz z grupą. Przykład? Tygodniowy wyjazd studencki na narty we Włoszech to koszt co najmniej 1400 złotych. Jeśli weźmiemy jedzenie z Polski, do kosztu wyjazdu nie będziemy musieli doliczać kosztownego wyżywienia. Wprawdzie zakwaterowanie może w tym wypadku być dosyć ciasne i mało komfortowe – trudno prawdę mówiąc spodziewać się czegoś więcej po tak niskiej cenie. Choć w tym wypadku podróżujemy autokarem, czas podróży nie jest zbyt długi i waha się w zakresie 20 – 24 godzin.

Jeśli mówimy o wyjazdach tygodniowych, mamy na myśli turnusy które rozpoczynają się i kończą w soboty. Tak się już złożyło, że w Alpach każdy kolejny turnus rozpoczyna się i kończy właśnie w tym dniu tygodnia.

Jak widać, wyjazd na narty austria wcale nie musi być tak kosztowny. Wszystko zależy od naszej dobrej woli, upodobań ale przede wszystkim od miejsca zakwaterowania. Trzeba przyznać, że kurorty francuskie są w tym wypadku dość drogie.