Narty we Włoszech

Jeżeli chodzi o wyjazdy narciarskie to warto wybrać się w Dolomity. Pomijając doskonale przygotowaną infrastrukturę pod względem turystycznym możemy tu liczyć na wiele atrakcji, by wspomnieć o przedsięwzięciu, jakim to jest nie tylko ski safari, ale także apres ski. Dlatego też narty we Włoszech zawsze są w cenie.

Doskonale przygotowane trasy, stoki, świetnie rozwinięta baza hotelowa, komunikacja i okoliczne schroniska, a do tego piękne widoki i słoneczna pogoda to prawdziwy raj dla narciarzy i nie tylko. Co ciekawe wśród wielu renomowanych ośrodków, czy nawet kurortów znajduje się jeden szczególnie lubiany przez Polaków. Takim bez wątpienia jest Maso Corto. Dlaczego tak jest? Otóż jest to stacja narciarska, gdzie w ofercie znajduje się między innymi organizacja tak zwanych „polskich dni”.

Kiedy korzystamy z oferty biura podróży, czy firmy organizującej taki wyjazd mamy do swej dyspozycji pilota wycieczki, czyli tak zwanego rezydenta, który to towarzyszy nam podczas pobytu, choć w czasie wolnym może on przebywać w innym miejscu. Poza opłatami dotyczącymi karnetów i innych dodatkowych atrakcji należy pamiętać, że we włoskich Dolomitach obowiązuje też tak zwana opłata klimatyczna. To jednak nie powinno nikogo zrażać, bo nie rzadko podobnie jest w naszym kraju, gdy tymczasem ów klimat często pozostawia wiele do życzenia.