Narty we Włoszech

Wielu entuzjastów białego szaleństwa, gdy tylko przyjdzie sezon zimowy stara się wykorzystać go w jak największym stopniu. Gdy tylko poprószy pierwszy śnieg, zaczną pracować armatki, ośrodki narciarskie zaczynają tętnić życiem. Zaprawieni narciarze mają jednak wygórowane wymagania, i dlatego też nie zadowolą się każdą ofertą. Z tego właśnie powodu często wybierają Italię.

Tu zatem trzeba się zdecydować na konkretne miejsce, a to już nie jest takie proste. Co to oznacza? Otóż wyjazdy narciarskie do Włoch warto dobrze zaplanować, ponieważ mówimy tutaj o bardzo bogatym wyborze i licznych ofertach, z których to każda jest doskonała. Nie sposób odpowiedzieć na pytanie, który z ośrodków, kurortów, stoków najlepiej wykorzystać, ponieważ narty we Włoszech cieszą się taką popularnością, że możemy tu mówić o typowo narciarskich miejscowościach, które nie dość, że okazują się ogromnie cenione wśród turystów, to dodatkowo mają bogatą historię odnośnie organizacji wielu imprez sportowych oraz różnych jeszcze innych.

Wystarczy, że zaczniemy wymieniać miejscowości, ośrodki, by zrozumieć, jak bogatą ofertą dysponują Włochy. Uznanymi regionami będą tu Aosta, Vialattea, Dolomity, Alta Valtellina, Val di Fassa, Val di Fiemme, a to tylko kilka spośród najlepszych miejsc, gdzie można cieszyć się białym szaleństwem. Każde z tych miejsc jest położone urokliwie w otoczeniu pięknych górskich szczytów i nie mniej okazałej góralskiej architektury.