Narty z rodziną lub przyjaciółmi – czy warto na weekend?

narty last minute

Weekendowe wypady z drugą połówką, rodziną czy też paczką przyjaciół są w ostatnich latach co raz bardziej popularne. Tak zwane city breaki stanowią idealne rozwiązanie dla osób, które nie chcą lub przede wszystkim nie mogą pozwolić sobie na dłuższy wyjazd. Nierzadko przeszkodą jest brak możliwości wzięcia dłuższego urlopu w pracy lub inne powody. W takich sytuacjach weekendowy wypad jest jedynym wyjściem. Zwiedzanie miast, popularnych regionów wydaje się być super. Ale weekendowy wypad na narty last minute? Czy to ma w ogóle sens? Przyjrzyjmy się temu poniżej.

Wyjazd w górskie rejony na narty to świetna okazja do wspólnej zabawy z przyjaciółmi czy też bliskimi. Dodatkowo wiele osób uwielbia po prostu taką formę sportu oraz spędzania wolnego czasu w zimie. Tydzień lub dwa wolnego to idealny czas na wybranie się w góry. Jednak co jeśli nie mamy tyle czasu? Czy opłaca się wybierać na narty na 2 lub 3 dni? Otóż wiele zależy tu od różnych czynników. Przede wszystkim ile trasy dzieli nas od gór. Taki weekend na nartach w przypadku osób, które mieszkają w pobliżu rejonów górskich wydaje się być jak najbardziej w porządku. Jednak co jeśli na dotarcie na stoki potrzeba aż pół dnia lub nawet więcej? To już zależy od chęci i możliwości. Jeżeli pragniemy chociaż przez chwilę poczuć klimat prawdziwych gór, a także osobiście pobawić się chociaż kilka godzin na stoku z pewnością warto wybrać się na krótki wypad.

Warto zwrócić uwagę także na inne możliwości. Otóż chodzi tu o połączenia lotnicze, które umożliwiają dotarcie w zaledwie dwie lub kilka godzin w Alpy czy inne zagraniczne góry słynące ze świetnych stoków narciarskich. Dzięki tanim biletom można za małe pieniądze spędzić fascynujący weekend w górach.

Więcej o wyjazdach last minute na narty dowiesz się na stronie Primoris.pl