Ogromne ilości śniegu

Włochy to jeden z największych krajów wypoczynkowych w Europie. Ogromne części włoskiej gospodarki są uzależnione od turystyki. Ale Włochy nie tylko zapewniają masę plaż nad Morzem Śródziemnym lub sporo starych romantycznych miast, takich jak Florencja czy Rzym. Północ część Włoch jest zdominowana przez góry wznoszące się ponad 4800 metrów.

Włochy i Francja są najbardziej na południe wysuniętymi z krajów europejskich Alp dlatego nadają się na last minute narty. Narty we Włoszech zazwyczaj oznaczają ogromne ilości śniegu i dobrej, słonecznej pogody. Włochy oferują najbardziej słoneczne dni ze wszystkich krajów biorących udział w Alpach (Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Francji i Włoszech). Do najbardziej znanych ośrodków narciarskich należą: Italyare Alta Badia, Sestriere lub Gröden. Większość z większych ośrodków można znaleźć w Południowym Tyrolu, w niemieckojęzycznej części Włoch – tam wybierz się na narty włochy.

Ośrodki narciarskie w Południowym Tyrolu są bardzo podobne do tych ośrodków w Austrii (jak też sami ludzie żyjący w Południowym Tyrolu). Dolomity z Południowego Tyrolu są unikalne na świecie, znane jako najbardziej strome szczyty na ziemi. Niestety jest tylko jeden poważny szlak komunikacji między Austrią i Południowym Tyrolem. Brenner Autobahn (autostrada Brenner) często jest przeciążona w weekendy przez narciarzy i snowboardzistów z Niemiec, zwróć na to uwagę wybierając się na narty autokarem.