Pierwsze ferie narciarskie dla dziecka

Warto zaszczepiać w dzieciach miłość do sportu. Szczególnie dobrym pomysłem jest narciarstwo, które stanowi doskonały pomysł spędzania ferii zimowych. Ile można jeździć na Dominikanę lub do obecnie niebezpiecznego Egiptu? Zarażając dzieci miłością do nart, będziemy mieć doskonały pomysł na ferie na wiele lat.

Przygotowując dziecko do pierwszych tego typu ferii, warto zacząć od wyboru odpowiedniej wycieczki. Najlepiej sprawdzą się oferty typu „narty autokarem„, ponieważ są stosunkowo tanie. Cięcie kosztów przyda się również w kwestii sprzętu narciarskiego dla pociechy. Nie warto od razu kupować profesjonalnego sprzętu. O wiele lepiej go wypożyczyć, bo niestety może się również zdarzyć tak, że nasze dziecko nie odziedziczy po nas zamiłowania do sportów zimowych. Nie wspominając o tym, że w przypadku kilkuletnich dzieci należy co chwilę zmieniać sprzęt na nowy, bo tak szybko rosną. Jedyne co warto mieć własnego to oczywiście ubranie. Wyjazdy na narty mają to do siebie, że większość czasu spędza się na stoku, więc ryzyko wyziębienia jest bardzo duże. Najlepiej posiadać przynajmniej jeden zapasowy kombinezon, który nas uratuje w przypadku przemoczenia tego pierwszego.

Organizując pierwsze ferie narciarskie dla dziecka, nie można zapominać o wykupieniu dodatkowego ubezpieczenia od nieszczęśliwych wypadków. Pierwsze godziny nauki zazwyczaj spędza się na placu treningowym u podnóży gór, ale tam też nie trudno o ewentualny upadek.