Uchwyty na narty

Przetransportowanie nart w miejsce zimowego wypoczynku jest dla wielu osób dość kłopotliwe. Przede wszystkim ważne jest gdzie będzie przebiegał okres wypoczynku oraz jakim środkiem lokomocji się tam dostaniemy.

Można oczywiście wybrać się własnym samochodem. W tym przypadku udając się na narty we Włoszech warto jest zaopatrzyć się w specjalny bagażnik na dach auta lub specjalne uchwyty na dach lub na tył samochodu w zależności od tego, jakim samochodem będziemy podróżować. Wyżej wymienione uchwyty są bardzo mocne jak i też jednocześnie zapewniają doskonały transport nart w dane miejsce bez żadnego uszczerbku. Każdy uchwyt doskonale dopasowuje się do danego sprzętu. Mając narty zamocowane na zewnątrz auta nie trzeba wciskać ich na siłę do środka, co mogłoby ograniczyć miejsce jak i ruchy pasażerów. Jednocześnie narty wiezione w kabinie auta narażone są na więcej uszkodzeń niż podczas transportu na zewnątrz.

Tego typu rozwiązania bardzo dobre się zgrywają z wyjazdami związanymi z rezerwacją na ostatnią chwile, czyli tak zwane narty last minute. W tych przypadkach ciężko jest zorganizować sobie odpowiedni lot, czasami nawet koszty lotu tak z dnia na dzień przewyższają koszty całego urlopu. Dlatego też warto jest mieć na wyposażeniu swojego auta takie specjalne uchwyty do nart, ba czasami może się pojawić pomysł wyjazdu z dnia na dzień, mogą się pojawić oferty wyjazdowe za tak zwane grosze i warto jest z nich skorzystać, bo można przeżyć niezapomnianą jak i też wcześniej nieplanowaną przygodę na nartach w okresie zimy na najpiękniejszych stokach Europy. Będzie to niezapomniany wyjazd – spontaniczny, a sprzętowo zaplanowany na każdą ewentualność, możliwość, jaka może się pojawi w każdy dzień.