Wypad na narty w Pireneje

Często kiedy mówimy o zagranicznych wyjazdach na narty myślimy o kierunku na kraje alpejskie, takie jak Austria, Szwajcaria, Francja, Niemcy, czy Włochy. Jest to jak najbardziej słuszne myślenie, ale nie oznacza to, że nie mamy i innych. Przypuśćmy, że zainteresuje nas oferta firmy Primoris. Wówczas to każdy kraj z tych tu wspomnianych jest brany pod uwagę, kiedy to właśnie chodzi nam o wyjazd na narty.

Jeżeli jednak mówimy już i o innych kierunkach warto zastanowić się nad równie doskonale przygotowanymi i przystosowanymi do szusowania na nartach stokami i trasami w Pirenejach. Wówczas to trafimy do narciarskiej rzec by można Grandvaliry mieszczącej się w Andorze. Jeżeli mówimy już o Pirenejach to trzeba tu nadmienić, że wspomniany ośrodek jest największym w tym regionie Europy i obejmuje pięć najlepszych tras narciarskich tamtego regionu. Kiedy to powiemy o 210 km zróżnicowanych trasach narciarskich, snow parkach, stokach dla snowboardzistów, kilkudziesięciu najnowocześniejszych wyciągach, parkach wodnych z basenami termalnymi, SPA i praktycznie stale pięknej pogodzie sprzyjającej na korzystaniu z wszelkich atrakcji trudno sobie wyobrazić bardziej wymarzone rozwiązanie.

Ponadto komunikacja między ośrodkami jest bardzo dobrze rozwinięta, także baza hotelowa jest na wysokim poziomie, a widoki nie ustępują nawet tym alpejskim. Na uwagę zasługuje też fakt, że mówimy tutaj o miejscu, w którym to obowiązuje strefa bezcłowa. Grandvalira słynie też z tak zwanego „snow clubu”, który to jest narciarskim parkiem rozrywki dla dzieci.