Zimowy wypad na narty – sprzęt własny czy wypożyczony?

Do każdej wycieczki należy się zawsze odpowiednio przygotować. Oczywiście im bardziej nietypowy jest dany wyjazd tym więcej przygotowań należy uwzględnić w całym planie podróży. Takim szczególnym rodzajem zimowych wypadów są wyjazdy na narty. Otóż oprócz doskonałego humoru czy niezbędnych ubrań i kosmetyków zabrać ze sobą należy także odpowiedni sprzęt. Ale zaraz czy konieczne jest kupowanie całego sprzętu na własną rękę? Przekonajmy się o tym poniżej.

Przygotowania do wyjazdu na narty mogą trwać naprawdę długo jeżeli chcemy kupić niezbędny do jazdy sprzęt. Zaopatrzyć trzeba się przecież w cały ekwipunek, który zapewni komfortową i bezpieczną jazdę na stoku. Wśród niezbędnych rzeczy są nie tylko narty i kije, ale także gogle, kask, kombinezon, buty czy nawet bielizna. Lista jest dość długa, dlatego wiele osób zdając sobie sprawę z konieczności poświęcenia wiele wolnego czasu na zakupy lub też wydania sporej ilości gotówki rezygnuje z takich wydatków. W takich przypadkach kończy się na wypożyczeniu sprzętu na miejscu, gdyż w górskich kurortach narciarskich nie brakuje dobrze wyposażonych wypożyczalni. Czy jest to dobre rozwiązanie? I tak i nie. Ze względów wygody oczywiście, że tak. Oprócz uniknięcia zakupów nie trzeba również transportować całego sprzętu, a po zakończeniu pobytu można go oddać i nie trzeba się o nic martwić. Jednak ze względów finansowych różnie. Jeżeli wybieramy się na narty jednorazowo jest w porządku. Jeśli jednak planujemy regularne wyjazdy co roku znacznie lepiej wyjdziemy na tym, gdy jednak postawimy na własny sprzęt.

Oczywiście są takie elementy i akcesoria, które zawsze warto mieć własne. Chodzi tu przede wszystkim o bieliznę termiczną, spodnie czy też kurtkę lub kombinezon, a także rękawiczki i inne drobne produkty.